Postet nga: posta e kosovës

Vjollca Shala- Mulaj emërohet u. d. kryeshefit ekzekutiv

Vjollca Shala- Mulaj është emëruar sot U.D e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës së Kosovës.

Shkarkohet auditori i brendshëm i Postës, Blerim Krasniqi

Posta e Kosovës ka njoftuar se është shkarkuar nga pozita e auditorit të brendshëm zyrtari Blerim Krasniqi.

Suspendohet njëri drejtor i Postës pas rrahjes së djeshme

Drejtori i shërbimeve Postare V. T., sot është suspenduar nga puna, pasi që dje është rrahur me një punëtor tjetër në këtë ndërmarrje.

Faton Thaçi rrëfen për rrahjen brenda objektit të Postës

Dy punëtorë të Postës së Kosovës u dërguan në polici dje pasi ishin përfshirë në një rrahje brenda objektit të ndërmarrjes.

Përfundon intervistimi i drejtorëve të postës, njëri dërgohet në ndalim

Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme ka arrestuar dy drejtorë të Postës së Kosovës pasi që të njëjtit ishin përfshirë në një fjalosje ...

Posta e Kosovës: Incidenti me dy drejtorëve erdhi si pasojë e kacafytjes

Posta e Kosovës ka njoftuar për një incident në administratën qëndrore gjatë paraditës.

Kacafytje brenda objektit të Postës së Kosovës

Brenda objektit të Postës së Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndodhur një përleshje.

Sejdi Hoxha i krahason shpenzimet e tij si Kryeshef i Postës me ato të një kabineti qeveritar

KALLXO.com gjatë ditës së sotme ka publikuar hulumtimin me titull “Sa i kushtoi Sejdi Hoxha Postës si kryeshef”. Në këtë hulumtim janë publikuar fakte dhe dë...