Postet nga: policia e Shqipërisë

Tepelenë, shtetasi amerikan rrëzohet në Kanionet e Pesturës, Policia, zjarrfikësit e banorët i dalin në ndihmë

Policia e Shqipërisë njofton se në fshatin Progonat, Tepelenë, në vendin e quajtur "Kanionet e Pesturës", është rrëzuar shtetasi amerikan W. L., 20-vjeç.

Ekstradohet nga Italia në Shqipëri i dënuari për një vrasje në vitin 2000

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se shtetasi shqiptar, Besnik Lamçja, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje me paramendim është kapur në ...

Krujë, bie aksidentalisht në kanal vaditës, vdes 51-vjeçari

Një 51-vjeçar ka humbur jetën sonte në Shullaz të Krujës, i cili dyshohet se ka rënë aksidentalisht në kanal vaditës.

Vritet me armë zjarri një 25-vjeçar në Elbasan

Një 25 vjeçar ka mbetur i vrarë sonte në Elbasan.

Policia e Shqipërisë: I dyshuari për vjedhjen e veturës së ministrit Liburn Aliu është një 43-vjeçar nga Obiliqi

Policia e Shqipërisë ka thënë se i dyshuari për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu është një 43-vjeçar me inicialet B.S. nga ...

Shqipëri, arrestohen dhjetëra policë dhe pezullohen nga detyra nën dyshimin për ‘veprime korruptive’

Prokuroria e Posaçme, në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat dhe Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit në Shqipëri, kanë ...

Gripi i shpendëve tremb konsumatorët dhe ngre akuza për reagim të vonuar

Përhapja masive e gripit të shpendëve ka shkaktuar shqetësim mes qytetarëve, ndërsa kompani të biznesit të pularive akuzojnë institucionet për analiza të gabuara dhe ...

Kapet një sasi droge në Mal të Zi, kishte hyrë nga Shqipëria

Në Mal të Zi është kapur një kamion brenda të cilit është gjetur një sasi lënde narkotike e llojit canabis sativa.