Postet nga: Platforma

Lansohet platformë informative shtetërore për coronavirusin në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se kanë lansuar platformën informative shtetërore “kosova.health” me të dhëna të fundit për ...

Shpend Ahmeti, Fatmir Limaj e Blerim Shala 'tinëz' në Bruksel

Kryesuesit e ekipit negociator të Kosovës, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, janë nisur dje për në selinë e Bashkimit Europian në Bruksel.

Kalon Ligji për Dialogun, PSD-ja e kushtëzon votimin e Platformës

Kuvendi i Kosovës ka arritur ta kalojë ligjin për detyrat dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës në procesin e dialogut me Republikë...

Platforma për Dialogun Kosovë - Serbi, nesër në Kuvend

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri  Veseli pas mbledhjes së Kryesisë tha se nesër (E enjte, 07.02.2019) në ora 09:00 do të ketë seancë të jashtëzakonshme për Platformë...

Kurti tallet me platformën e delegacionit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka përqeshur platformën e delegacionit shtetëror të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi.

Limaj takon ambasadorin italian, flasin rreth platformës për dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe bashkëdrejtuesi i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, sot është takuar me ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero ...

Ekipi negociator e dorëzojnë në Kuvend platformën për dialogun

Kryeparlamentari Kadri Veseli sot pret në takim bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për dialog, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin.

Platforma e Dialogut nesër dorëzohet në Kuvend

Pas konsultimit të fundit me ekipin negociator, bashkëkryesuesit e këtij ekipi, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, kanë bërë të ditur se platforma e dialogut Kosovë-Serbi do ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!