Postet nga: Platforma

Platforma nuk kalon në komision, kërkohet debat për të në Kuvend

Platforma qeveritare për fazën finale të dialogut me Serbinë nuk kaloi në Komisionin për Punë të Jashtme.

LDK me opsionin e saj për platformën e bisedimeve finale

Vjosa Osmani në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme tha se LDK-ja do të dalë me opsionin e saj në lidhje me fazën përfundimtare të dialogut ...

Fjalët për platformën- nga mangësitë te grupi i unitetit

Platforma për fazën finale po diskutohet në Komisionin për Punë të Jashtme me vlerësime të kundërta nga pozita dhe opozita.

Thaçi mirëpret platformën për dialogun me Serbinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka mirëpritur platformën për dialog ndërmjet Republikës së Kosovës dhe asaj të Serbisë, të prezantuar nga ...

Vuçiq: Njerëzit i kryejnë dy fakultete për pesë vjet

Duke folur për moszbatimin e marrëveshjes për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, Aleksandar Vuçiq th se për pesë vjet njerëzit i ...

Opozita: Platforma e Veselit pafuqi e pushtetit për tema të mëdha

Platforma e propozuar nga kryetari i Kuvendit, njëherësh lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nuk do t’i bëjë bashkë partitë politike në arritjen ...

AAK e NISMA flasin për platformën e Kadri Veselit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka propozuar një platformë politike për bashkimin e spektrit politik në Kosovë rreth pesë temave ...

Daçiq: Platformën mund ta vendosin në derën e qeverisë

Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq tha sot se platforma e Qeverisë së Kosovës mund të vendoset vetëm në derën e saj.