Postet nga: peticion

Beograd: Peticion kundër projektit ndërtimor të dhëndrit të ish-presidentit Trump

Një grup opozitar në Serbi ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për një peticion kundër një projekti ndërtimesh që do të financohej nga kompania e dhëndrit ...

Kryetari i Zveçanit flet për nisjen e peticionit për shkarkimin e tij - VIDEO

Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci ka thënë se do ta respektojë vendimin e qytetarëve serbë, në rast se arrijnë të mbledhin nënshkrimet e ...

Peticioni për shkarkimin e kryetarëve në veri, deklarohet ambasadori i BE-së

Ambasadori i Bashkimit Europian në Kosovë, Tomas Szunyog ka reaguar në lidhje me mbledhjen e nënshkrimeve për shkarkimin e kryetarëve në Mitrovicë të Veriut dhe Leposaviq që ...

Procesi lidhur me peticionet për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat në veri, flet ministri Krasniqi

Ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka bërë të ditur se nga fundi i muajit dhjetor 2023 janë autorizuar katër grupe për mbledhje të nënshkrimeve për ...

Shqiptarë e serbë në Slivovë kundërshtojnë lokacionin e ndërtimit të strehimores për qentë endacakë (VIDEO)

Banorët e fshatit Slivovë përmes një peticioni drejtuar Komunës së Prishtinës po kundërshtojnë lokacionin ku është vendosur të ndërtohet strehimorja dhe parku për ...

Peticion kundër filmit serb të Bosnjës që “mohon gjenocidin”

Më shumë se 15,000 njerëz kanë nënshkruar një peticion për të ndaluar premierat në qytete evropiane të filmit dokumentar kontrovers të Boris Malagurskit për serbët e ...

Nesër dorëzohet në Kuvend peticioni me nënshkrimet për riprocedim të Projektligjit për Trustin

Nesër në ora 10:00 do të dorëzohen në Kuvendin e Kosovës nënshkrimet e peticionit për nismën legjislative qytetare për Projektligjin për Trustin.

PSD dorëzon para qeverisë peticionet për marrëveshjet që LVV dikur i kundërshtonte

Partia Socialdemokrate (PSD) ka dorëzuar mbi 200 mijë peticione para objektit të qeverisë lidhur me marrëveshjet që dikur LVV i kundërshtonte.