Postet nga: Bajram Gecaj

Bajram Gecaj mohon incidentin në tubimin e LDK-së, ku u raportua se ishte i përfshirë djali i tij

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj, e ka mohuar incidentin i cili u raportua se ka ndodhur sot në një tubim të LDK-së si dhe përfshirjen e djalit të tij ...

‘Terrori’ me Djegien e Makinave

‘Terrori’ me Djegien e Makinave

Disa vetura të institucioneve, të zyrtarëve shtetërorë e të familjarëve të tyre janë djegur gjatë vitit 2016 në kuadër të asaj që dukej si një fushate e ...

Ligji për Prishtinën Kthen Përplasjet Qeveri- Komunë

I pari thotë se ka kërkuar takim tash e tre muaj një takim me drejtuesit e komunës së Prishtinës kurse zyra e Ahmetit demanton Gecajn përderisa ...

Kosova Ngec me Asociacionin e Komunave Serbe

Megjithë raportimet se Qeveria e Kosovës do të shtyjë përpara krijimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, zyrtarë të qeverisë kanë konfirmuar për BIRN-in që kjo ...

PDK Ende s’ka Gjetur Zëvendësimin e Bekim Çollakut

Ministria e Integrimit Evropian ka mbetur pa udhëheqës që nga 9 shtatori, pasi që ish-ministri Bekim Çollaku kishte ndërruar zyrë, për të kaluar si shef i kabinetit ...

Arrestimi i Thaçit, Kosova Bojkoton Forumin e Beogradit

Arrestimi nga Serbia i drejtorit të Policisë Rajonale të Mitrovicës Jugore, Nehat Thaçit, është arsyeja kryesore pse zyrtarë të institucioneve qendrore të Kosovës kanë vendosur ta anulojnë ...

4 Serbë, OSBE e MAPL e Hartojnë Statutin e Asociacionit

Qeveria e Kosovës ka formuar grupin menaxhues për hartimin e draftit të statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe (AKS).

Asociacioni, Mundësi e Mirë për Serbët e Kosovës

Përfaqësuesit politikë serbë dhe shumë serbë të Kosovës e shohin Asociacionin si një mënyrë për t’i forcuar lidhjet mes tyre dhe Serbisë pa shumë ...