Postet nga: non grata

Shpallja non grata nga SHBA, Berisha dorëzon padinë në Gjykatën e Parisit: Është fund e krye hakmarrje politike!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë në një konferencë me gazetarët, ku ka folur për padinë e ngritur në Gjykatën e Parisit për vendimin e DASH pë...

Berisha “non grata”, reagon Meta: “Fletërrufe” e porositur nga regjimi i kleptokracisë në Tiranë

Presidenti Ilir Meta reagon për herë të parë lidhur me shpalljen “non grata” të ish kryeministrit Sali Berisha nga SHBA. Përmes një postimi në facebook Meta e quan "...

Sali Berisha reagon pasi Departamenti i Shtetit ia ndaloi hyrjen atij dhe familjes në ShBA

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, përmes një shkrimi të gjatë i është përgjigjur Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me vendimin e shtetit ...

Personat ‘non-grata’ që s’mund të hyjnë në Kosovë

Dhjetëra persona janë përfshirë në listën e të padëshiruarve, “non grata”, të cilët nuk mund të hyjnë, të vizitojnë apo të qëndrojnë në Kosovë. ...

Rusi Mikhail Krasnoshchenkov shpallet person 'Non Grata'

Ministria e Punëve të Jashtme ka shpallur rusin Mikhail Krasnoshchenkov person 'Non Grata'.

Tubim i Radikalëve pa Sheshelin në Mitrovicë

Manifestimi  i radikalëve serbë në  sheshin “Vëllezërit Milliq” në  Mitrovicën Veriore është duke u mbajtur pa praninë e liderit të tyre Vojsllav Sheshel.