Postet nga: Escobar

Derek Chollet: Kosova është një ndër miqtë e ngushtë të ShBA në Ballkanin Perëndimor

Derek Chollet: Kosova është një ndër miqtë e ngushtë të ShBA në Ballkanin Perëndimor

Escobar për takimin e Ohrit: Shpresoj që pas të shtunës do të kemi lajme të mira

Gabriel Escobar, i dërguar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, tha të premten se pret rezultate pozitive nga takimi i së shtunës ...

Osmani pas takimit me Escobar: Kosova me qasje konstruktive në takimin e Ohrit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka qenë nikoqire e të dërguarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Gabriel Escobar te premten paradite në ...

Nis takimi i presidentes Osmani me Gabriel Escobar

Në orën 9:00 të së premtes, në zyret e Presidencës ka nisur takimi mes të parës së shtetit, Vjosa Osmani dhe dërguarit të Shteteve të Bashkuara të ...

Escobar shpreh mbështetjen amerikane për aspiratat euroatlantike të Kosovës

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-ve, njëherësh i dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka shprehur mbështetjen amerikane pë...

Edhe Osmani do të takohet sot me delegacionin amerikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu do të  pret sot në takim Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen E. Donfried, dhe Zëvendë...

Në Kosovë sot vjen edhe Escobar bashkë me diplomaten amerikane, takohen pasdite me Kurtin

Sot në Kosovë do të qëndrojë edhe zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar.

Krasniqi tregon detaje për takimin me Lajçakun dhe Escobarin

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mbështet dialogun për një marrëveshje me njohje të ndërsjellë pa cenuar sovranitetin shtetëror, integritetin territorial dhe rendin kushtetues.