Postet nga: ndryshimi i kufijve

Kurti takon diplomatin austriak që nuk ishte kundër ndryshimit të kufijve

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në zyrën e tij një diplomat të huaj që ishte rreshtuar krejtësisht në anën e kundërt të idesë së Albin ...

Palmer: Ndryshimi i kufijve nuk është në agjendë

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, në një intervistë për RTK-në ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë një marrëveshje që pë...

Vuçiq nuk pajtohet me qëndrimin për mosndryshimin e kufijve

Në Bërdo të Sllovenisë, ka përfunduar samiti i shefave të shteteve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, që është në kuadër të nismës së përbashkë...

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se ai është kundër ndryshimit të kufijve, por kjo ide, sipas tij, do të mund të gjente zbatim vetëm nëse ...

Gjermania deklarohet kundër çdo ndryshimi të kufijve në Ballkan

Gjermania kundërshton çdo ide apo propozim për ndryshim të kufijve në rajon, ka deklaruar të hënën në Berlin ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas pas ...

Nonpaper i Sllovenisë: Djathtizmi ekstrem dhe cenimi shokues i interesave shqiptare

Fundi i marrëveshjeve të mëdha ndërkombëtare gjithmonë sjell tendenca për ndryshime të reja gjeopolitike. Këto periudha ashtu si pas Luftës së Parë Botë...

Presidenti i Sllovenisë: Kundërshtoj fuqimisht ndryshimin e kufijve

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka folur pas tymnajës së madhe të krijuar nga publikimi i një letre në të cilën flitet për ridefinimin e kufijve të ...

Countryman: Rivendosja e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë nuk është zgjidhje e këtij shekulli