Postet nga: Ndotja e ajrit

VIDEO- Kurti: Prioritet do ta kemi trajtimin e ajrit të ndotur

Mandatari për kryeministër Albin Kurti në Kuvend para votimit të Qeverisë së tij ka thënë, se do të jenë qeveri për teknologji informative, si dhe shtoi ...

Foto: Ndotja e ajrit në Lagjen e Spitalit

Ndonëse i ndotur vazhdimisht, ajri në Prishtinë vazhdon të rëndohet nga subjekte të ndryshme.

Roma ndalon makinat me naftë për shkak të ndotjes së ajrit

Bashkia e Romës njoftoi sot ndalimin e përkohshëm të të gjitha automjeteve me naftë, për shkak të ndotjes së lartë të ajrit.

Përballja e Kosovës me vrasësin e heshtur

 

Ndotja në Prishtinë: Shtatorja e Nënës Terezë merr vëmendjen e CNN

Mediumi amerikan CNN në mesin e 26  fotografive të javës ka përzgjedhur edhe një foto nga Prishtina.

Parku i Gërmisë më ajrin më të ndotur në Prishtinë

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina edhe këtë vit është duke u përballur me ajrin e ndotur dhe mjegullën.

Shpend Ahmeti tregon hapat që do t’i ndërmarrë komuna ndaj ndotjes së ajrit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në një postim në Facebook, u është përgjigjur kërkesave të mëdha në lidhje me ndotjen e ajrit në ...

Edhe sot ajri i ndotur në Prishtinë

Edhe sot po vazhdon të jetë ajri i ndotur në kryeqytet.