Postet nga: nato

NATO i dhuron Shqipërisë 60 respiratorë

Autoritetet shqiptare morën sot në dorëzim nga NATO, 60 respiratorë dhuratë, që do të përforcojnë kapacitetet mjekësore për t’u përballur me pandeminë e COVID 19...

Stoltenberg hedh poshtë largimin e nxituar të NATO-s nga Afganistani

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se aleanca ushtarake nuk do të largohet nga Afganistani derisa të plotësohen kushtet e sigurisë, meqë dhuna ...

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s largohen së bashku nga Afganistani

Aleanca veri-atlantike ka insistuar të enjten se pjesëtarët e saj do të konsultohen dhe do të vendosin së bashku se kur do të largohen nga Afganistani, pasi presidenti ...

Politika paqeruajtëse - Një këndvështrim i brendshëm i misionit të NATO-s në Kosovë

Libri i oficerit të ushtrisë britanike Ade Clewlow tregon se si ai u ngarkua me detyrë nga NATO-ja të vëzhgonte krijimin e Forcës së Sigurisë të Kosovës ...

NATO: S’kemi planifikuar ngjarje specifike me Serbinë në muajt e ardhshëm

NATO-ja tha se nuk ka planifikuar ngjarje specifike me Serbinë në muajt e ardhshëm, porse mbetet e përkushtuar për një partneritet, “në interes të stabilitetit dhe sigurisë ...

Hoti bisedon në telefon me sekretarin e NATO-s, Stoltenberg

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot ka pasur një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

KFOR pajis me kamera të sigurisë strehimoren për viktimat e dhunës në familje në veri

KFOR ka pajisur me kamera të sigurisë një shtëpi të sigurt, për viktimat e dhunës në familje në veri të Kosovës.

Zyrtari francez: NATO nuk duhet të injorojë problemin turk

NATO nuk duhet të fut kokën në rërë lidhur me sjelljen e fundit të Turqisë ndaj aleatëve të saj, tha një zyrtar i ministrisë franceze të mbrojtjes ...