Postet nga: nafta

Rusia tejkalon Arabinë Saudite për furnizim të Kinës me naftë

Rusia e ka tejkaluar Arabinë Saudite vitin e kaluar, duke u bërë furnizuesja më e madhe me naftë e Kinës, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters, duke cituar ...

 Cilësi dhe çmime të lira në Petrol Company

Petrol Company është në krye të lojës kur bëhet fjalë për çmimet e lira të derivateve. Ky nuk është thjesht një pretendim, por një fakt i vë...

Takimi për klimën COP28 dhe akuzat për mbështetje për lëndët fosile

Takimi për klimën, COP28, që po mbahet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe, po shënon debate të nxehta ndërsa udhëheqësit diskutojnë lidhur me ...

Rama pretendon se nafta e zbuluar në Shqipëri e ka cilësinë e naftës saudite

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë të mërkurën se nafta e zbuluar në Shqipëri është “e një cilësie shumë të lartë, e ngjashme ...

Vendosen çmimet tavan për karburante

Ministria e Tregtisë ka vendosur sërish çmimet tavan për naftën dhe nënproduktet e saj.

Pse po zvogëlohet sasia e naftës së prodhuar?

Organizata e Shteteve për Eksport të Naftës (OPEC) dhe vendet aleate, përfshirë Rusinë, kanë arritur marrëveshje të re për ulje të sasisë së naftës ...

Petrol Company ofron zgjidhje inovative për zvogëlimin e kostove të derivateve

Imagjinoni sikur jeni duke vozitur rrugës dhe papritur makina juaj paralajmëron se keni pak naftë ose benzinë, dhe ju keni shumë pak para në xhep...

HIB Petrol me çmime bombastike, shpërblen të gjithë konsumatorët deri në 10 cent zbritje për litër!

HIP Petrol ka publikuar sot ofertën me të re. Për 5 ditë rresht çmimi për litër do të jetë deri në 10 cent më lirë.