Postet nga: gazi

Përplasje në Kuvend mes qeverisë e opozitës për çështjen e gazit

Në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj e ka quajtur të pa matur vendimit për ...

Kriza energjetike ngre pikëpyetje mbi premtimet për energji të pastër

Muajin që vjen hapet Konferenca e Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet Klimatike 2021, e njohur gjithashtu si COP26, ku do të përcaktohet axhenda për klimën për ...

Opozita thotë se tërheqja nga gazi rrezikon partneritetin me SHBA-në

Tërheqja e Qeverisë së Kosovës nga projekti për ndërtimin e infrastrukturës së gazit të financuar nga Korporata e Sfidave të Mijëvjeçarit e Qeverisë ...

Evropa përjeton një rritje të pashembullt të çmimeve të energjisë

Evropa po përjeton një rritje të pashembullt të çmimeve të energjisë, duke shkaktuar shqetësim nëse familjet do të jenë në gjendje të kenë ngrohje të mjaftueshme ndë...

Dështon gjykimi i ish anëtarit që akuzohet se hedhi gaz lotësjellës në mbledhjen e LVV-së

Ka dështuar të mbahet gjykimi i Enver Bajramit për gjuajtjen e gazit lotësjelles brenda mbledhjes së Lëvizjes Vetëvendosje në Ferizaj.

Ekskluzive: Gjykata vërteton dënimin për Albin Kurtin

Gjykata e Apelit ka vërtetuar dënimin me burgim me kusht për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin,Albulena Haxhiun,Donika Kadaj-Bujupin dhe Faton Topallin.

Nesër Seanca për Masën e Sigurisë ndaj Deputetëve të VV-së

Seanca kur do të caktohet masa e sigurisë në rastin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje do të mbahet nesë...

Sërish Hidhet Gaz Lotsjellës

Deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë hedhur sërish gaz lotsjellës, për herë të tretë në sallën e Kuvendit të Kosovës, për të penguar ...