Postet nga: mish i prishur

Aksion i AUV, konfiskohet mbi 1 mijë kg mish i prishur në Prishtinë

Mbi 1 mijë kilogram mish i prishur është ndaluar në disa prej mishtoreve në kryeqytet.

Prishet mishi i kurbanëve, asgjësohen 21 tonë mish gjedhi nën menaxhim të BIK-ut

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka asgjësuar 21 tonë mish gjedhi që ishte nën menaxhim të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Skenderaj, 800 kg mish të prishur për familjet në nevojë

800 kilogramë mish i prishur është asgjësuar nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, në Skenderaj.

Fotografi zbulohet mish i prishur në Skenderaj

Më shumë se 200 kilogramë mish i prishur janë gjetur nga Inspektorët  e Komunës së Skenderajt në Qendrën Tregtare “Arjeta”.

I dyshuari për skandalin me mishin e prishur sillet në Gjykatë

S.Sh., i dyshuari për skandalin me mishin e prishur në Pejë, është sjellë në Gjykatë, kur edhe pritet të mbahet seanca për caktimin e masës së ...

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin që iu zu mbi 1 ton mish i prishur

Prokuroria Themelore e Pejës ka paraqitur kërkesë pranë Gjykatës në Pejës për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit S.Sh., pë...

Pejë - Kapet mish i prishur, arrestohen tre persona

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar tre persona nën dyshimin për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshë...

Inspektorati i Drenasit konfiskon mish pa afat

Komuna e Drenasit përmes një komunikate, njofton se Inspektorët komunal në bashkëpunim me Stacionin Policor në Drenas gjatë një inspektimi kanë vërejtur mall të dyshimtë, ku ...