Postet nga: fabrika

Protesta të dhunshme në një prej fabrikave më të mëdha për prodhim të iPhone-it

Një protestë e madhe ka shpërthyer në fabrikën më të madhe për prodhim të telefonave amerikanë iPhone, në qytetin kinez, Zhengzhou, sipas disa pamjeve që kanë qarkulluar ...

Në Tetovë do të prodhohen makina elektrike, parashihen 900 vende të reja pune

Me vendosjen e gurthemelit të fabrikës të “Next E-Go”, Maqedonia e Veriut do të bëhet vendi i parë në rajon që prodhon vetura elektrike. Investimi kap vlerën 130 ...

Qeveritarë dhe biznesmenë nga Gjermania vizituan kompaninë Graniti në Suharekë

Përfaqësues të lartë të Qeverisë Gjermane, së bashku më shumë se 20 biznesmenë kanë vizituar fabrikën për prodhimin e mobilieve “Graniti” në Suharekë.

Fadil Nura: Po hapim fabrikën e industrisë së drurit dhe parafabrikateve të betonit, do gjenerojmë 100 vende pune

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, ka bërë të ditur se po finalizon punën për hapjen e një fabrike të industrisë së drurit dhe produkteve-parafabrikateve të betonit në ...

Zbulohet "fabrika" e kriptovalutave

Dy të rinj dhe një 61 vjeçar dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer veprime me qëllim ngritjen e një strukture për prodhimin e kriptovalutave “...

(VIDEO) Qytetarët e Klinës kundër ndërtimit të fabrikës së çimentos

4600 qytetarë të Klinës kanë nënshkruar një peticion që ka për qëllim të ndalojë ndërtimin e një fabrike të çimentos në zonën e fshatrave Gremnik, ...

Pejë, në fabrikën e mishit konfiskohen mbi 3 mijë kg mish e 7 lopë

Një aksion i para pak minutave i Prokurorisë së Pejës në një fabrikë të mishit në Pejë ka rezultuar me konfiskimin e një sasie të madhe të mishit.