Postet nga: ministrja e drejtësisë

Albulena Haxhiu

Haxhiu për vrasjen e 18-vjeçarit në Podujevë: Drejtësia të veprojë dhe dorasët të marrin dënime meritore

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se vrasja e të riut Lulzim Fejzullahu, 18 vjeçari nga Podujeva, nga dy të dyshuarit bashkëmoshatarë të tij është ngjarje ...

Ministrja Haxhiu: Mbetjet mortore në Prekaz u përkasin së paku tre individëve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka bërë të ditur se mbetjet mortore që janë gjetur sot në Prekaz të Poshtëm, të Skenderajt, u përkasin së paku ...

Ministrja Haxhiu për dënimin ndaj Krivaçës: Gjykim i drejtë për krimin mizor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar në rrjetin social facebook ndaj shqiptimit të dënimit maksimal për të akuzuarit për vrasjen e Marigona Osmanit nga Gjykata ...

Zogaj: Akuza e ministres Haxhiu, shembulli më i keq dhe cenim i pavarësisë së gjyqësorit  

Shembull të tmerrshëm të cenimit të pavarësisë së sistemit gjyqësor, e ka quajtur Albert Zogaj, akuzën e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për ‘tradhti’ ...

Haxhiu: Nëse ka dështim institucional, do të ketë dorëheqje dhe shkarkime

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka deklaruar se në momentin kur të vërtetohet se ka dështim institucional në rastin e 35-vjeçares e cila u vra në ...

Ministrja e Drejtësisë: Nesër mblidhet grupi i ngushtë ndërministror për raportim për secilin veprim institucional

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reagur lidhur me rastin e vrasjes së gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë.

Vrasja e gruas në Prishtinë, reagon ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj vrasjes së mësimdhënëses në Prishtinë, që dyshohet ta ketë kryer burri i viktimës.

Ministrja Haxhiu: Një prind më tregoi se vajza 14-vjeçare ishte viktimë e tentim dhunimit, i dyshuari është i lirë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se prindi i një 14-vjeçareje është ankuar në Ministri se ndaj vajzës së tij ka pasur tentim dhunim dhe personi ...