Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Këta pritet të jenë ambasadorët e Kosovës në Paris, Londër, Bruksel, Hagë, Zagreb e Abu Dhabi

Procesi i emërimit të ambasadorëve të Kosovës nëpër botë është duke vazhduar tash e një kohë.

Biletat e mysafirëve nga Stambolli i kushtuan 2 mijë euro Ministrisë së Punëve të Jashtme

Për ardhjen e dy zyrtarëve nga Stambolli në Kosovë, Ministria e Punëve të Jashtme ka paguar bileta të aeroplanit në vlerë 2 mijë euro, kjo pasi biletat e ...

Arsyetimi i ministres Gërvalla për gabimet drejtshkrimore në 'Twitter'

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se limiti prej 270 karaktereve në rrjetin social "Twitter" ka bërë që postimi i djeshë...

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës: Izraeli ka të drejtë dhe detyrim të mbrojë popullin nga raketat e Hamasit

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar lidhur me zhvillimet mes Izraelit në njërën anë dhe lëvizjes islamike palestineze, Hamas, në anën ...

Ministrja Gërvalla ftohet nga Komisioni i Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pranuar një ftesë nga Komisioni i Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian për të raportuar.

Donika Gërvalla flet për të ardhmen e Listës Vjosa

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, në emisionin “Kallxo Pernime” ka thënë që Lista ‘Guxo’ e Vjosa Osmanit do të regjistrohet si parti në vete dhe ...

Donika Gërvalla përballë Jeta Xharrës

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime”  është ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, njëherit zëvendëskryeministrja, Donika Gërvalla.

MPJD: Mos bini pre e lajmeve të rreme nga Serbia se gjoja ka tërheqje të njohjeve për Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka kërkuar nga opinioni publik dhe nga mediat të mos bien pre e lajmeve të rreme që vijnë nga ...