Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Donika Gërvalla përballë Jeta Xharrës

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime”  është ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, njëherit zëvendëskryeministrja, Donika Gërvalla.

MPJD: Mos bini pre e lajmeve të rreme nga Serbia se gjoja ka tërheqje të njohjeve për Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka kërkuar nga opinioni publik dhe nga mediat të mos bien pre e lajmeve të rreme që vijnë nga ...

MPJ reagon ndaj deklaratave të Ministrisë së Jashtme ruse për Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrisë së Jashtme të Rusisë, e cila, sipas saj, partitë shqiptare të Kosovës i konsideron ...

Haradinaj dërgon letra tek ambasadorët e QUINT-it dhe në OKB për Ragmi Mustafën

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj, ka bërë të ditur se i ka njoftuar ambasadorët e QUINT-it në Serbi dhe Kë...

Behgjet Pacolli: Konflikti me Gjergj Dedajn ishte për parking

Ish ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli në Kallxo Pernime ka rrëfyer për incidentin që e kishte pasur me zëvendësin e tij, Gjergj Dedaj, ...

MPJ: Ligji i ri për Shërbimin e Jashtëm do të zvogëlojë kuotën e emërimeve politike

Në prezencën e Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është mbajtur punëtoria e radhës e grupit punues për rishikimin e Ligjit ...

Gent Cakaj nesër në Kosovë, nënshkruhen tri marrëveshje

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës njofton se nesër  në Kosovë për vizitë zyrtare do të vijë ministri i Punëve të Jashtme të Shqipë...

Ministria e Punëve të Jashtme shpall konkurs për 6 ekpsertë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka shpallur konkurs për 6 ekspertë.