Postet nga: ministria e mbrojtjes

Mehaj: 5.2 milionë euro do t'i ridestinojmë për blerjen e pajisjeve ushtarake

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se shumën prej 5.2 milionë euro nga planifikimet e mëhershme, do t’i  ri-destinojmë në projektet e Programit Amerikan ...

Vitia: Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Brendshme, do të ndihmojnë në vaksinimin masiv të qytetarëve

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, duke raportuar në Komisionin parlamentar për Shëndetësi ka deklaruar se Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Punëve të Brendshme ...

Lista përfundimtare e kandidatëve për rekrutë të FSK-së që do të kalojnë në fazën tjetër

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur listën përfundimtare të kandidatëve për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) që kanë kaluar në fazën ...

Kjo është lista e plotë e të pranuarve në Forcën e Sigurisë

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka dhënë sqarime rreth konkursit për rekrutët e rinj.

Mbretëria e Norvegjisë dhuron 100 respiratorë mjekësorë për Qendrën Mjekësore të FSK-së

Ministri Armend Mehaj dhe ambasadori i Mbretërisë së Norvegjisë, Jens Erik Grongahl, kanë nënshkruan Marrëveshjen e arritur ndërmjet Drejtorisë së Shëndetësisë të Mbretërisë ...

(FOTO) Historike - zbarkimi i parë i FSK-së krah ushtrisë amerikane në Kuvajt

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar një fotografi të tre pjesëtarëve të Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK), duke mbajtur flamurin e Kosovës të cilët janë ...

Ministri i Mbrojtjes në vizitë zyrtare në Kroaci, pritet nga homologu kroat

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj është pritë nga homologu i tij kroat, Mario Banožić.

Ministria jep detaje si vdiq nënoficeri i FSK-së, Baki Ejupi

Baki Ejupi, 45 vjeçar, nënoficer i Forcës së Sigurisë së Kosovës ka vdekur sot në vendin e tij të punës.