Postet nga: Ministria e Infrastrukturës

Pal Lekaj i reagon zv/ministrit Durmishi: Po e shpërqëndron vëmendjen nga aferat e tij korruptive

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka reaguar pas denoncimit në Prokurorinë Speciale nga ana e qeverisjes aktuale të këtij dikasteri që kundrejt një tenderi që sipas tyre, është ...

Tenderi mbi 5 milionësh i Pal Lekajt denoncohet në Prokurorinë Speciale

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale një dosje që lidhet me një kontratë të nënshkruar në kohën e qeverisjes ...

(VIDEO) Qeveria nuk ua shpronësoi objektet, vëllezërit Sopa detyrohen të lënë pronat

Dy vëllezër nga fshati Llapushnik i Drenasit po pretendojnë se për dallim prej banorëve tjerë, Qeveria nuk ua shpronësoi atyre dy objekte që nga viti 2010 ...

Konfirmohet aktakuza ndaj ish-sekretarit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe të tjerëve

Departamenti Special i Gjykatës së Prishtinës e ka konfirmuar akuzën për afera korruptive ndaj ish-sekretarit të Ministrisë së Infrastrukturës, Betim Reçica.

Nesër nga pika kufitare në Morinë deri në Bajgorë do të ketë transport të jashtëzakonshëm, apelohet për përdorimin e rrugëve alternative

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nesër më 15 maj, nga ora 00:10, nga pika kufitare në Morinë e deri në Bajogrë, do të bëhet përcjellja e transportit ...

Pacolli publikon foto dhe video të gjendës së dëmtuar të rrugës Kamenicë - Marec - Prekoc (VIDEO)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në facebook ka treguar për gjendjen e rrugën ...

Ministria e Infrastrukturës sërish thotë se rrugët janë të kalueshme (VIDEO)

Ministria e Infrastrukturës për herë të dytë brenda pak orëve ka njoftuar se përkundër reshjeve të borës, rrugët janë të kalueshme për ...

Ministria e Infrastrukturës njofton për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të borës

Ministria e Infrastrukturës njofton se të gjitha rrugët në menaxhim të kësaj Ministrie janë të hapura për qarkullim, përkundër reshjeve të vazhdueshme të borë...