Postet nga: Ministria e Infrastrukturës

Publikohet orari për paraqitjen e testit teorik për patentë shofer

Departamenti i patentë shoferëve në kuadër të Ministrisë së Infrastrukturës ka publikuar orarin për paraqitjen e provimit teorik për kategorinë “B”.

Ministria e Infrastrukturës: Rrugët të kalueshme, apel për kujdes në vozitje

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar qytetarët e Kosovës, se përkundër reshjeve të borës, rrugët janë të kalueshme për qarkullim të automjeteve.

Arrestimi i policit për organizim të lojërave të fatit dhe dështimet e Ministrisë së Infrastrukturës - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime” mund të ndiqni pamjet nga arrestimi i një zyrtari policor në Gjilan, i cili dyshohet për organizim të lojërave të fatit dhe bixhozit.

Gjendja e urës në fshatin e Lipjanit, komuna nënshkruan marrëveshje financimi me ministrinë

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka njoftuar se së shpejti do të fillojë ndërtimi i urës mbi lumin “Sitnica” në fshatin Rufc të Ri dhe ...

Flet sekretari i pezulluar i Ministrisë së Infrastrukturës: Çdo ditë kam presion nga grupet kriminale

Sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, Izedin Bytyqi i cili u pezullua nga pozita e tij sot nga Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi përmes një konference për ...

Pezullohet përsëri Izedin Bytyqi, sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës (DOKUMENT)

Ka vazhduar “loja e pingpongut” me sekretarin e Ministrisë së Infrastrukturës, Ized Bytiçin.

Sekretari i ri i Ministrisë së Infrastrukturës mungoi 121 ditë në punë pa vendim për pushim

Sekretari i ri i Ministrisë së Infrastrukturës, Zymer Avdullahu, vitin e kaluar ka munguar 121 ditë në punë pa e hapur apo mbyllur pushimin.

Sekretari i ri i MI-së vendimin e parë e mori për ish-shefin e prokurimit, Nexhat Krasniqi

Zymer Avdullahu është emëruar Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Infrastrukturës.