Postet nga: Memli Morina

Këshillat e Mjekut: Dhimbja e kërdhokullave (kukave) gjatë shtatzënisë

Trupi i çdo gruaje shtatzënë e prodhon një hormon te quajtur relaksin, kjo bën që të zbuten ligamentet që e lidhin pelvikun me ashtin e kofshës, thotë ...

Këshilla e mjekut, kur duhet të ndodhë shtatzënia (VIDEO)

Shtatzënia mendohet si një proces që ndodhë në momentin që çifti është gati, por mjekët tregojnë se duhet pasur parasysh disa faktorë që ndikojnë në mbetjen apo jo ...

Rast i rrallë i operimit në QKUK, i shpëtohet jeta shtatzënës

Ka qenë një prej netëve të zakonshme të kujdestarisë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK kur gjinekologët Flora Belegu dhe Memli Morina u thirrën nga Emergjenca ...

Këshillat e Mjekut: Shtatzënia dhe festat e fundvitit

Nata e Vitit të Ri është nata më e gjatë e vitit dhe në perceptimin e çdo njeriu konsiderohet si nata në të cilën duhet festuar, konsumuar llojllojshmëri ...

Këshilla për gratë shtatzëna në dimër

Ndryshimi i stinëve të vitit ndikon në disponimin dhe rutinën e çdo njeriut, por kur flasim për gratë shtatzënë ato duhet të kenë kujdes më të ...

Rrëfim i gruas mbi përjetimin e depresionit pas lindjes

A.A. është bërë nënë para disa viteve, ajo për nëntë muaj kishte pritur me padurim ardhjen në jetë të fëmijës së saj të ...

10 rregullat e arta për shtatëzani të shëndetshme

Shtatëzania është proces gjatë të cilit një grua duhet të jetoj normalisht duke i kushtuar rëndësi jetës së shëndetshme dhe gjendjes së saj emocionale.

Këshillat e Mjekut: Kolposkopia dhe diagnostikimi i kancerit të qafës së mitrës, trajtimi në Kosovë

Pjesa e mitrës e cila më së shpeshti preket nga sëmundjet malinje është qafa e saj.