Postet nga: keshillat e mjekut

Këshillat e Mjekut: 7 pyetjet më të shpeshta të shtatzënave për coronavirusin

PYETJE: A janë shtatzënat më të rrezikuara për t'u sëmurë rëndë ose për vdekshmëri të rritur si pasojë e COVID 19?

Këshillat e Mjekut: Dhimbja e kërdhokullave (kukave) gjatë shtatzënisë

Trupi i çdo gruaje shtatzënë e prodhon një hormon te quajtur relaksin, kjo bën që të zbuten ligamentet që e lidhin pelvikun me ashtin e kofshës, thotë ...

Infeksionet urinare te fëmijët dhe trajtimi në Kosovë - VIDEO

Infeksionet e traktit urinar përfshijnë një mori gjendjesh te pacientët prej atyre që kanë simptoma apo janë simptomatike thotë për KALLXO.com urologu Musa Myftari.

Këshillat e mjekut: Gjërat e nevojshme për pushime të sigurta në det

Në stinën e verës, një numër i madh i qytetarëve planifikojnë t’i kalojnë pushimet në det.

Këshillat e Mjekut: Belbëzimi te fëmijët dhe trajtimi në Kosovë

Belbëzimi njihet si çrregullim në të folur i cili prek shumë fëmijë për shkaqe të ndryshme.

Këshillat e mjekut kosovar: Mosha ideale për synetinë dhe trajtimi

Këshillat e Mjekut: Shtatzënia dhe festat e fundvitit

Nata e Vitit të Ri është nata më e gjatë e vitit dhe në perceptimin e çdo njeriu konsiderohet si nata në të cilën duhet festuar, konsumuar llojllojshmëri ...

Këshilla e Mjekut: Ide për darkë të shëndetshme të Vitit të Ri

Darka e vitit të ri mund të jetë një bombë për organizmin nëse paraprakisht nuk jemi përgatitur për të konsumuar ushqimin si duhet.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!