Postet nga: medie bytyçi

Çka deklaruan në Gjykatë dy të dyshuarit në rastin e rënies së kulmit nga objekti i Komunës së Prishtinës?

Dy personat e dyshuar nga Prokuroria për rastin e rënies së kulmit nga objekti i ri i Komunës së Prishtinës, ku mbeti e lënduar rë...

Ekskluzive - Për çka dyshohet zyrtari komunal dhe ai i kompanisë për rastin e rënies së kulmit nga objekti i Komunës së Prishtinës?

Bekim Baftjaraj nga kompania “NBT ING” SH.P.K. dhe Ylber Jashari, zyrtar i Komunës së Prishtinës, janë dy personat e dyshuar nga Prokuroria për rastin e ...

Dështon seanca ndaj të akuzuarve në rastin e arratisjes së Sami Lushtakut nga QKUK

Ka dështuar seanca ndaj Emrush Thaçit dhe Nexhib Shatrit, të cilët po akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, falsifikim të dokumentit dhe lehtësim ...

Dënohet ish-deputeti Naser Osmani për Fondin e “trepërqindëshit”

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dhe Atdhe Gashi, të akuzuar në rastin e njohur “Fondi i Trepërqindëshit” u shpallën fajtorë nga gjykata në Prishtinë.

'Dezertojnë' ekspertët financiar, refuzojnë të bëjnë ekspertizën për gjykimin e 'Fondit 3%'

 

Shtyhet seanca ndaj Naser Osmanit e Atdhe Gashit për 3 përqindëshin

Gjykatësja e rastit të dyshimeve për keqpërdorime në fondin e 3-përqindëshit, Medie Bytyçi, ka shtyrë seancën e caktuar të mbahej sot.

Dosja e Prokurorisë: Si i avulluan fondet e tre përqindëshit

Shumë qytetarë të Kosovës, të cilët punonin në shtetet perëndimore, kishin kontribuar me mjete monetare në Fondin e 3%, fond që synonte organizimin e jetës institucionale në ...