Postet nga: medalja

Kori "Siparantum" nga Kosova fiton dy medalje të arta në festivalin e koreve në Korenë e Jugut

Kori "Siparantum" nga Kosova ka triumfuar në garën më të madh të koreve “World Choir Games 2023”, që u mbajt në Gangneung, në Korenë e Jugut.

Italiania Lara Colturi i solli Shqipërisë medjalen e parë të artë në ski 

Skitarja italiane Lara Colturi që po përfaqëson Shqipërinë në kampionatin botëror në ski që po zhvillohet në Sant’Anton të Austrisë, ka zënë vendin e ...

Xhudistja Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian

Kampionja olimpike, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropianin të Xhudos, që po mbahet në Sofje.

Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale Ushtarake komandantin e KFOR-it në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dekoruar komandantin e KFOR-it, në Kosovë, gjeneralmajor Franco Federici, me Medaljen Presidenciale Ushtarake për kontribut në shërbim të paqes, sigurisë dhe ...

VIDEO: Edi Rama i dhuron medalje kancelares Merkel

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ia ka ndarë një medalje mirënjohjeje kancelares së Gjermanisë Angela Merkel, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Tiranë.

Regjisorja Blerta Basholli nderohet me Medaljen Presidenciale të Meritave

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka nderuar me Medaljen Presidenciale të Meritave regjisoren Blerta Basholli, për kontributin e dhënë në fushën ...

Haradinaj dekoroi Ansamblin ‘Shota’ me medaljen ‘Gjergj Kastrioti- Skënderbeu’

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota”, është nderuar nga kryeministri i vendit Ramush Haradinaj me medaljen "Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”.

Thaçi dekoron gjeneralin Clark

Presidenti Hashim Thaçi njoftoi sot se dekoroi me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë gjeneralin amerikan Wesley Clark.