Postet nga: Mbledhja

Mbledhja e Qeverisë, Kurti: Nderime heronjve që sakrifikuan për liri, sot jemi më mirë se kurrë

Kryeministri Albin Kurti tha sot (13.06.2024) gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës në 25- vjetorin e çlirimit se Kosova është në gjendje më të mirë se kurrë më parë.

Sot mblidhet KQZ diskutohet organizimi i procesit të votimit të shkarkimit të kryetarëve në veri 

Komisioni Qendror Zgjedhor do të mblidhet sot nga ora 14:00 për të diskutuar në lidhje me organizimin e procesit të votimit i cili do të mbahet nesër (21.04.2024). 

Mbahet mbledhje komemorative në nderim të aktores Shirine Morina

Një mbledhje komemorative është mbajtur më 15.04.2024, në Teatrin Kombëtar të Kosovës për të nderuar aktoren Shirine Morina, e cila ka vdekur të dielën, më 14.04.2024, në moshë...

PDK për Projektligjin për KPM-në: Të dërgohet në Komisionin e Venecias për vlerësim

Isak Shabani nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar ku po diskutohet Projektligji për KPM-në tha se ky projektligj ka ngjallur shqetë...

'Fati' i 'Artmotion' në KPM varet nga vendimi i Gjykatës Komerciale

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) sot pati mbledhjen e radhës në të cilën ndër pikat e rendit të ditës ishte edhe çështja e vazhdimit të ...

Komisioni: Gjykata e Prishtinës me numrin më të lartë të rasteve të pazgjidhura të korrupsionit dhe krimit të organizuar

Komisioni për monitorimin, vlerësimin dhe raportimin e Planit Strategjik për Përmirësimin e Qasjes në Drejtësi, si dhe Planit Strategjik për zgjidhjen efikase të ...

Më 2023 u aprovuan 395 kërkesa për lirim me kusht të të dënuarve

Valdete Daka nga Paneli i Lirimit me Kusht në kuadër të Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGjK), ka bërë të ditur të dhënat e kë...

Qeveria ndan 40 milionë euro shtesë për Ushtrinë e Kosovës

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin që të ndajë 40 milionë euro shtesë për Forcën e Sigurisë së Kosovës.