Postet nga: Kryesia

KF ‘Drita’ mbron drejtorin e saj pas incidentit, nuk e shkarkon nga pozita

Kryesia dhe stafi drejtues i Klubit të Futbollit “Drita” nga Gjilani, ka reaguar pas incidentit në të cilin dyshohet se ishte i përfshirë drejtori i saj Valon Zymberi.

Kuvendi i Kosovës mban dy seanca këtë javë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pa pjesëmarrjen në votim të opozitës, ka vendosur për mbajtjen e dy seancave këtë javë.

Javën e ardhshme Kuvendi mban tri seanca

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, në një deklarim për media deputetja e LVV-së, Mimoza Kusari-Lila bëri të ditur se javën e ardhshme do të mbahen tri ...

Kryesia e Kuvendit vendos për seancat e kësaj jave

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të mërkurën dhe të enjten e kësaj jave.

Kuvendi mban dy seanca këtë javë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme ka vendosur për mbajtjen e dy seancave këtë javë.

Mbledhja e Kryesisë, shqyrtohet mbikëqyrja elektronike e personave që u kufizohet lëvizja me vendim të Gjykatës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër në ora 09:30 për të caktuar seancën e radhës.

Mblidhet nesër Kryesia e Kuvendit, shqyrtohet kërkesa Trustit për caktimin e taksave vjetore për vitin 2023

Duke filluar nga ora 9:30, Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet për të diskutuar mbi pikat e papërfunduara nga disa seanca si dhe për pë...

Kuvendi procedon për mendim në Qeveri Projektligjin për Trustin

Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme, ka proceduar për mendim në Qeverinë e Kosovës, Projektligjin që do të mundësonte tërheqjen e një ...