Postet nga: Mashtrimi

Milaim Zeka para gjyqit nën akuzat për mashtrimin e rreth 900 qytetarëve me viza gjermane

I akuzuari Milaim Zeka, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe dy të akuzuarit tjerë, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu, mbi të cilët rëndojnë veprat penale mashtrim, ...

Fillon punën Njësia për Luftimin e Mashtrimeve në Zyrën Kombëtare të Auditimit

Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnettdo të vizitojë sot Zyrën Kombëtare të Auditimit të Kosovës (ZKAK) ku do të merr ...

Ish-zyrtari i Bankës Ekonomike, Raif Rexhepi dënohet me burgim pasi mashtroi shtetasin italian

Ish-zyrtari i Bankës Ekonomike, Raif Rexhepi dënohet me kusht, ndërsa ish-drejtori i kësaj banke Valon Lluka, lirohet nga akuza për keqpërdorim të pozitës ...

Dosja e Prokurorisë – Gjilanasi mori kredi në emër të biznesit ku punonte dhe i shpenzoi për nevoja personale

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar të dyshuarin K.B., në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe sot ndaj tij ka paraqitur kërkesën për caktimin e masë...

Avokati Haxhi Çekaj njofton Gjykatën se ka probleme shëndetësore, shtyhet seanca e shënjestruar

Dështon edhe njëherë mbajtja e seancës gjyqësore në gjykimin ndaj avokatit Haxhi Çekaj, i cili po akuzohet për mashtrim.

Prokuroria: Si arriti Burdushi të bëhet milioner me mashtrim

Mjeku popullor Hysri Peqani, i njohur për publikun si “Burdushi”, ndaj të cilit Gjykata e Prizrenit ka caktuar edhe 30 ditë paraburgim, po dyshohet për kryerjen e 4 veprave penale: ...

E dëmtuara dëshmon kundër avokatit të dyshuar për mashtrim

Në gjykimin ndaj avokatit Haxhi Çekaj i cili akuzohet për mashtrim të një klienti gjatë kryerjes së detyrës së tij si avokat, përfundoi dëshminë e dë...

Milaim Zeka, Ilir Krasniqi e Edmond Kërliu dalin para gjykatës nën akuzat për mashtrim, pastrim parash e shmangie tatimi

Milaim Zeka së bashku me Ilir Krasniqin e Edmond Kërliun kanë dalë sot para gjykatës lidhur me pretendimet e prokurorisë se të njëjtit kanë kryer vepra penale ...