Postet nga: falsifikim i dokumenteve

Ndalohet një person në aeroport, dyshohet se prezantoi dokumente të falsifikuara

Një person është ndaluar gjatë ditës së hënë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’, pasi që dyshohet se ka prezantuar letërnjoftim dhe patentë ...

Gjykimi i ish-sekretarit të KPK-së, aprovohet kërkesa e mbrojtjes lidhur me vendimin e avancimit të prokurorit aktual

Në gjykimin e ish-sekretarit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Lavdim Krasniqi, Gjykata e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve të të akuzuarve që ...

Gjykimi i biznesmenëve për tenderin e Komunës së Prizrenit në vlerë 1.3 milion euro, avokatët kërkojnë hedhjen e aktakuzës

Gent Pupa, Shahin Skeja dhe Bekim Syla janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u ballafaquar me akuzat e Prokurorisë së Prizrenit.

Ndërpritet seanca ndaj biznesmenëve që dyshohen se me dokumente fiktive fituan tender në vlerë 1.3 milion euro

Gent Pupa, Shahin Skeja dhe Bekim Syla janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u përballur me akuzat e Prokurorisë.

Mbahet seanca ndaj 8 të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve me qëllim kontrabandimi me migrantë

Në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar gjykimi i Florim dhe Florent Krasniqit, Taulant Bilallit, Sadat dhe Samed Muratit, Haki Malokut, Bekim Hasanit dhe Izet Koplingerit, të akuzuar pë...

I mori 16 mijë euro kosovarit për pasaportë shqiptare, në pranga 30-vjeçarja

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçare, e cila merrte shuma të konsiderueshme të parave, me anë të mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve.

Burgim me kusht dhe i konfiskohet certifikata veteranit të rrejshëm të UÇK-së

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka dënuar me burgim me kusht të pandehurin M.U., i cili ka përdorur dokumentin e rrejshëm si të vërtetë, përkatë...

Shtetasja e Turqisë arrestohet në aeroportin e Prishtinës për falsifikim të pasaportës

Policia ka arrestuar një grua, shtetase të Turqisë, dje në aeroportin “Adem Jashari”, në Prishtinë.