Postet nga: marreveshja finale

Kurti: Jam i gatshëm dhe i interesuar për marrëveshje finale me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se është i gatshëm për marrëveshje finale dhe normalizim të mardhënieve mes Kosovës dhe Serbisë dhe njohjen reciproke.

Kurti: Unë shkoj në Bruksel vetëm për marrëveshje finale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë detaje të reja për takimin e së hënës, që u mbajt në Bruksel me përfaqësuesin e ...

Ambasadori i Britanisë së Madhe: Është zhgënjyese që sot nuk është arritur asnjë marrëveshje

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott është shprehur i zhgënjyer me mos arritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë sot në Bruksel.

Marrëveshja finale Kosovë-Serbi, Scholz thotë se po bëjnë të pamundurën për ta arritur

Kancelari Olaf Scholz ka thënë se së bashku me qeverinë franceze dhe Komisionin Evropian janë duke bërë të pamundurën për të arritur një marrëveshje mes ...

BE-ja nuk tregon nëse sot në Bruksel u diskutua për Asociacionin

Bashkimi Evropian nuk ka treguar nëse sot në Bruksel në takimin në nivel të eskpertëve mes Kosovës dhe Serbisë është diskutuar edhe për Asociacionin e Komunave ...

Vuçiq i reagon Haradinajt: Nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare në Uashington

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë të enjten se në Uashington mund të ketë bisedime mes Kosovës dhe Serbisë vetëm për temat e pë...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë bën thirrje për unitet politik në Kosovë para dialogut me Serbinë

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë (KASH) janë shprehur të kënaqur që SHBA-të dhe BE-ja kanë përgënjeshtruar mundësinë që të kuadër të dialogut Kosovë-Serbi ...

Vuçiq: Nuk do të grindemi me Gjermaninë dhe SHBA-në, na duhen si aleatë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Serbia gjendet para në periudhe jo të lehtë, por që “do të dijë që të luftojë për interesat shtetërore ...