Postet nga: Lumturije Muhaxheri

Vdes Gjyqtarja Lumturije Muhaxheri

Ka vdekur gjyqtarja e krimeve të rënda në Pejë, Lumturije Muhaxheri.

Vrasja e Mentor Zekajt, mospajtime mes avokatit të të akuzuarit dhe atij të palës së dëmtuar

Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar gjykimi për vrasjen e 6 marsit të vitit 2017, ku nga plumbat e shkrepur u vra Mentor Zekaj.

Akuzohet se fshiu mbi 18 mijë euro borxhe, zyrtari i Komunës së Pejës deklarohet për fajësinë

Haki Kartallozi, zyrtar i komunës së Pejës, i akuzuar nga Prokuroria për keqpërdorim të detyrës zyrtare, fshirjen e borxheve mbi 18 mijë euro, është ulur sot ...

Vrasja e Arben Dekajt, hetuesi policor: njollat në veturën me të cilën dyshohet se u bart i vrari u përputhën me gjakun e tij

Në Gjykatën e Pejës sot ka vazhduar gjykimi për vrasjen e Arben Dekajt, vrasje për të cilën po akuzohet Kamber Buleshkaj.

Nis nga fillimi gjykimi ndaj zyrtarit të Pejës që akuzohet se fshiu 18 mijë euro borxhe

Haki Kartallozi, zyrtar i komunës së Pejës ishte paraparëë paraqitej sot në gjykatë si i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Pejë, gjykimi për vrasjen ku i akuzuari dyshohet se e vret dhe e hedh nga ura trupin e të ndjerit

Kamber Buleshkaj, ka dalë sot para Gjykatës në Pejë, për t'u ballafaquar me aktakuzën e Prokurorisë për vrasjen e Arben Dekajt.

Vrasja e Mentor Zekajt, i akuzuari e pranon vrasjen, por jo shkakun se ajo ndodhi për borxhin prej 77 mijë eurove

 

Viktima e fajdes tentoi të vrasë veten, 3 të akuzuarit para gjykatës

Burri me inicialet V.SH. kishte tentuar të vrasë veten duke pirë zbardhues në gusht të vitit të kaluar.