Postet nga: grand prix

Hapet bienalja e grafikës në Mitrovicën Veriore, artistja belge merr çmimin ‘Grand Prix’  

Artistja belge, Rita Vandevorst ka marrë çmimin “Grand Prix” në edicionin e 2-të të  Bienales Ndërkombëtare të Grafikës, “Mitrovica Print 2023“, që u hap dje në Galerinë “Kadri ...

Loriana Kuka fiton medalje të bronztë në Portugali

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka fituar medalje të bronztë në 'Grand Prix' që u mbajt në Almada të Portugalisë.

Distria e argjendtë në Grand Prix-in e Zagrebit

Distria Krasniqi është mundur në finalen e Grand Prix të Zagrebit nga japonezja Utta Abe.

Shfaqja ‘Zgjimi i pranverës’ merr çmim në festivalin e teatrit në Shkup

Shfaqja e Teatrit Kombëtar të Kosovës dhe Qendrës “Artpolis”, “Zgjimi i pranverës” me regji të Zana Hoxhës ka marrë çmimin “Grand prix” në festivalin Ndë...

Distria Krasniqi mposht spanjollen Julia  dhe kalon në finale

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore, ajo në gjysmëfinale e ka mposhtur spanjollen Juliana Figueroa.

Krasniqi e pandalshme, pasi deklasoi xhudisten serbe - mposht edhe xhudisten e Koresë së Jugut

 

Distria Krasniqi mposht serben, kalon në gjysëmfinale të Grand Prixit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka mposhtur serben Andrea Stojadinov, për t’u kualifikuar në gjysëm finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë Grand Prix

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Prix në ‘Tashkent 2018’ në Uzbekistan.