Postet nga: Lojrat e fatit

Aksioni i policisë në Prizren, arrestohen dy persona për organizim të lojërave të fatit

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren nga ana e policisë, për organizim të lojërave të fatit.

Shqipëri, 5 persona zihen në flagrancë duke organizuar lojëra të fatit

Policia e Shtetit ka filluar një aksion për evidentimin e personave të cilët ushtrojnë aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit.

Policia godet bixhozin në Isniq

Një plan operacional i Policisë në Deçan është zhvilluar sot në fshatin Isniq, ku një person është arrestuar.

Dorëzohet në polici pronari i njërës kazino ilegale në Viti

Ka shkuar në pesë numëri i të ndaluarve për organizim të lojërave të fatit në Viti.

Lufta ndaj lojërave ilegale të fatit, mbyllet një e tillë në Mitrovicë

Policia mbrëmjen e kaluar në Mitrovicë ka mbyllur një lokal të lojrave të fatit.

Aksion kunder bastoreve arrestohen tre persona

Dy burra dhe një grua janë arrestuar nga policia për ogranizim të skemave piramidale.

Bilanci i aksionit kundër kazinove dhe bastoreve, mbyllen qindra të tilla

222 lokale të lojrave të fatit, janë mbyllur nga gjithsej 235 të tilla sa janë bastisur  gjatë ditës së djeshme nga Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar në bashkë...

Vazhdon konfiskimi i aparateve të lojërave të fatit

Policia e Kosovës ka folur sot pasdite në një konferencë për shtyp për një operacion të gjerë kontrolli ndaj lojërave të fatit.