Postet nga: adriatik stavileci

Vazhdon konfiskimi i aparateve të lojërave të fatit

Policia e Kosovës ka folur sot pasdite në një konferencë për shtyp për një operacion të gjerë kontrolli ndaj lojërave të fatit.

Gjermania dhe Turqia eksportueset kryesore të mallrave në Kosovë

Gjermania dhe Turqia janë dy vendet që kanë marrë vendin e parë për kah niveli i eksportit të mallrave në drejtim të Kosovës. Këto dy shtete, prijnë ...

Dogana kthen prapa 20 kamionë me produkte nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina

Pas  vendimit të djeshëm të  Qeverisë së Kosovës për rritjen në  100 përqind të taksës doganore ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës dhe Hercegovinës, ...

Dogana lejon hyrjen në Kosovës të 21 cisternave të ndaluara të HIB Petrol

Dogana e Kosovës ka lejuar hyrjen e 21 cisternave me derivate të kompanisë HIB Petrol të cilat ishin ndaluar nga Dogana për analiza me 24 maj.

Nga Sot, ‘Stop’ Importit të Veturave 10 Vjeçare

Nga sot është paraparë të hyjë në fuqi ligji për moshën e automjeteve dhe kriteri tjetër të ‘Euro-katër të standardit’.

Aksion në Prishtinë e Gjilan Kundër Kontrabandës

Lajmin për KALLXO.com e konfirmon zëdhënësi i Doganës së Kosovës Adriatik Stavileci

Studentit Praktikant Nuk i Jepen Pagat

Një memorandum i nënshkruar në janar të këtij viti në mes të Avdullah Hotit, ministër i Financave dhe ish-rektorit të Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu, ishte ...

Tregtarët të Pakënaqur me Aksionin e Doganës

Tregtarët të Pakënaqur me Aksionin e Doganës

Tregtarët e veturave në tregun e Prishtinës nuk e kanë mirëpritur aksionin e Doganës dhe EULEX-it për kontrollin doganor të makinave që shiten të dielave.