Postet nga: Lionel Messi

Messi: Maradona më preku, nuk kam frikë nga vdekja

Lionel Messi në një intervistë të gjatë për La Sexta, ka folur për shumë gjëra të pathëna për jetën e tij deri më tani.

Lëndohet Messi, mungon ndaj Eibarit

Barcelona ndeshjen e fundit për vitin 2020 do ta zhvillojë të martën ndaj Eibarit në kuadër të xhiros së 16-të në La Liga.

Një shishe birrë për çdo gol të pranuar, dhurata e Messit për portierët që iu ka shënuar argjentinasi

Lionel Messi e shënoi golin e 644-të të shtunën në fitoren me rezultat 0-3, ndaj Valladolidit.

Koeman: Messi po shijon çdo ditë dhe është shumë i përfshirë te Barcelona

Lionel Messi në këtë javë e theu rekordin e Peles duke i shënuar 644 gola për një klub.

Messi barazon rekordin e Peles

Lionel Messi edhe njëherë ka shkruar historinë në futboll.

Tusquets: Barcelona duhej ta shiste Messin

Presidenti i përkohshëm i Barcelonës, Carlos Tusquets, ka deklaruar se klubi duhej ta shiste Messin në afatin kalimtar që ta mbushte arkën.

Messi: Një ditë e trishtueshme për argjentinasit dhe për futbollin

Pas vdekjes së legjendës botërore të futbollit, Diego Armando Maradona, është shokuar bota e futbollit.

Manchester City i ofron kontratë 10-vjeçare Messit

Lionel Messi pritet ta ketë sezonin e tij të fundit te Barcelona.