Postet nga: Lionel Messi

Për herë të parë që nga viti 2005 – Messi mbetet jashtë listës së ngushtë prej 30 lojtarësh për Topin e Artë

Lionel Messi është lënë jashtë listës së ngushtë të Topit të Artë pasi ylli i Paris Saint-Germain nuk u fut në mesin e 30 lojtarëve nga France Football ...

Këta janë top 10-të futbollistët më të paguar në botë

Çështja se cili është futbollisti më i paguar në botë, në shumicën e rasteve bëhet temë diskutimi.

Messi mund të largohet nga PSG-ja

Transferimi i Lionel Messit te gjiganti francez PSG bëri jehonë të madhe në botën e futbollit.

Messi fiton edhe një trofe personal të radhës

Leo Messi ka fituar edhe çmimin e radhës personal në karrierën e tij si futbollist profesionist.

A mund të luaj Pique për Real Madrid?

Mbrojtësi 34 vjeçar i Barcelonës, Gerard Pique gjatë një intervistë të dhënë për një medium spanjoll ka folur për shumë gjëra lidhur më shumë çë...

Edhe një tjetër futbollist del kundër Messit pas fitimit të Topit të Artë

Fitimi i Topit të Artë nga Lionel Messi ka zgjuar shumë pakënaqësi në botën e sportit.

Pas fitimit të topit të artë, Messi merr një lajm të hidhur

Fituesi i 7 topave të artë, Lionel Messi ka marrë një lajm jo të mirë, një dië pas ceremonisë ku u kurorëzua për herë të 7 futbollisti më i mirë ...

Pse Maradona dhe Pele nuk fituan asnjëherë 'Topin e Artë'

Argjentinasi Diego Maradona dhe braziliani Pele, kanë qenë dy futbollistët më të mirë të botës së futbollit, por që të dy nuk kanë arritur të fitojë 'Topin e ...