Postet nga: argjentina

Fitorja e Argjentinës, tifozi rrezikon jetën gjatë festimeve - VIDEO

Pasi Argjentina arriti të fitojë Kampionatin Botëror të futbollit kundër Francës, tifozët që mbështesin këtë skuadër futbolli festuan në mënyra të ndryshme.

Argjentina fiton Kampionatin Botëror

Kombëtarja e Argjentinës është fituese e Kampionatit Botëror, Katar 2022.

Shënon Messi, Argjentina kalon sërish në epërsi

Kombëtarja e Argjentinës ka shënuar golin e tretë në porten e kombëtarës së Francës.

Franca barazon rezultatin me Argjentinën

Brenda pak minutash Franca ka shënuar dy gola ndaj Argjentinës duke barazuar kështu rezulatin, në pjesën e dytë të ndeshjes finale të Botërorit 2022 që po ...

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Argjentinë – Francë

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Botërorit, mes Argjentinës dhe Francës.

Argjentina shënon përsëri ndaj Francës

Argjentina ka shënuar golin e dytë ndaj Francës në finalen e Kampionatit Botëror, "Katar 2022".

Argjentina kalon në epërsi

Argjentina ka shënuar gol ndaj Francës në finalen e Kampionatit Botëror, 'Katar 2022'.

Dita e finales së madhe, Argjentina apo Franca do të fitojë Kupën e Botës

Pritjes i erdhi fundi dhe sot do të vendoset kampioni i ri i botës, ku finalja e madhe do të diskutohet mes Argjentinës dhe Francës.