Postet nga: argjentina

Provinca e Argjentinës goditet nga një tërmet 6.4 shkallësh

Një tërmet me magnitudë prej 6.4 shkallëve të rihterit ka goditur provincën perëndimore-qendrore të Argjentinës, San Juan të hënën në mbrëmje, sipas një ...

Argjentina ndalon fluturimet deri më 1 shtator

Argjentina i ndaloi të gjitha fluturimet komerciale, të brendshme dhe ndërkombëtare, deri më 1 shtator, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Messi përleshet me lojtarin e Kilit dhe ndëshkohet me karton të kuq (VIDEO)

Lionel Messit nuk është duke i shkuar asgjë mirë me Kombëtaren e Argjentinës.

Dy 'vitrinat' e Lionel Messi-t

Një ndeshje miqësore në verën e vitit 2005 ndërmjet Argjentinës dhe Hungarisë po sillte një ogur të keq për atë që gjeneratat e sotme e konsiderojnë ...

Formacionet zyrtare: Katar- Argjentinë (FOTO)

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Katar- Argjentinë, ndeshje e cila zhvillohet në kuadër të ndeshjes së fundit në fazën e grupeve.

Messi përsëri zhgënjen me Argjentinën, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Paraguayt (VIDEO)

Lionel Messi përsëri ka zhgënjyer me shokët e tij për Kombëtaren e Argjentinës, duke e nxjerrë një barazim 1-1, ndaj Paraguayt, ndeshje e ...

Messi dhe Dybala i prezantojnë fanellat e reja (Foto)

Dy lojtarët argjentinas, Lionel Messi dhe Paulo Dybala, sot i kanë prezantuar fanellat e reja të kombëtares së Argjentinës.

E ardhmja e Sampaolit në krye të Argjentinës në dilemë

E ardhmja e trajnerit të Argjentinës në futboll, Jorge Sampaoli, do të shqyrtohet në fund të këtij muaji, pas largimit të hershëm të kësaj kombëtareje ...