Postet nga: lindita nikolla

Lindita Nikolla: Escobar tha se SHBA-ja është vendi më prokosovar në botë

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka thënë se gjatë takimit që ka zhvilluar me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, ...

Osmani takohet me kryekuvendaren e Shqipërisë, kërkon përkrahjen në kërkesën e Kosovës për anëtarësim në Këshill të Evropës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës në Shqipëri është takuar me kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, dhe përfaqësuesit e partive politike ...

Kurti arsyeton prezencën e Dejona Mihalit në takim me kryekuvendaren Lindita Nikolla

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka dashur të dijë se përse Dejona Mihali, koordinatore e komiteteve në Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) ka qenë ...

Konjufca dhe homologia e tij nga Shqipëria bëjnë homazhe te shtatorja e Adem Jasharit në Tiranë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikoll sot, në Ditën e Flamurit dhe në 110-vjetorin e pavarësisë së ...

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë bën thirrje për kufij formal në mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria duhet të punojnë bashkë, që t’i kthejnë kufijtë e tyre, në kufij formal ...

Konjufca - Nikolla: Jemi një komb e dy shtete

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla, më të cilë...

Kosova e Shqipëria diskutojnë për mobilitetin e profesorëve

Sot në Prizren mbahet takimi në mes të rektorëve të universiteteve publike të Kosovës dhe Shqipërisë, kurse ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe ...