Postet nga: Liga Unike

Dushku për Kallxo flet për Ligën Unike dhe planet për vitin 2022

Liga Unike e Basketbollit që përfshinë klubet nga Superliga e Kosovës dhe Superliga e Shqipërisë në Basketboll nisi së funksionalizuari me 10 shtator të vitit 2020 pas një marrë...

Ylli kampion i Ligës Unike pas fitores ndaj Pejës

Ylli e ka fituar turneun e Ligës Unike, duke e mposhtur Pejën, në finalen e cila u mbajt në palestrën “Dhimitraq Goga” në Durrës.

Liga Unike: Rahoveci mposht Goga Basketin për vendin e tretë

Në ndeshjen për vendin e tretë të Ligës Unike, Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Goga Basketit me rezultat 81-74.

Sonte luhet finalja e madhe e Ligës Unike mes Pejës dhe Yllit

Finalja e madhe e Ligës Unike do të zhvillohet sot nga ora 19:00.

Liga Unike: Peja mposht Rahovecin dhe kualifikohet në finale

KB Peja ka triumfuar ndaj KB Rahovecit në gjysmëfinale të Ligës Unike me rezultat 71-73.

Liga Unike: Ylli mposht Prishtinën dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 70-87, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike.

Liga Unike: Goga Basket kalon në gjysmëfinale

Goga Basket ka kaluar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike, pas fitores me rezultat 76-67 ndaj Tiranës.

Nënshkruhet marrëveshja për ligën e përbashkët të basketbollit Kosovë-Shqipëri

Edhe zyrtarisht është nënshkruar marrëveshja për ligën e përbashkët në basketboll mes Shqipërisë dhe Kosovës.