Postet nga: Federata e Basketbollit e Kosovës

Këto janë rregullat strikte për tifozët në ‘Final 8’ Kupa e Kosovës në basketboll

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), ka prezantuar rregullat strikte për tifozët, që do të vlejnë për ndeshjet në “Final 8” Kupa e Kosovës në basketboll.

FBK merr vendim që të lejojë tifo-grupet e organizuara të tifozëve në ndeshjet e basketbollit

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK), ka njoftuar se ka marrë vendim që të lejohen të marrin pjesë nëpër ndeshjet e basketbollit tifo-grupet e organizuara të tifozë...

Peja – Trepça derbi i javës në superligën e basketbollit

Peja – Trepça do të jetë derbi i javës së 19-të në Princ Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Pas incidentit të mbrëmshëm, Këshilli për Sport rekomandon të ndalohen tifo-grupet në ndeshjet e basketbollit

Këshilli për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës në Sport ka rekomanduar  që të iu ndalojë pjesëmarrjen grupeve të tifozëve në ndeshjet e basketbollit, deri në ...

Dhuna mes tifozëve të Prishtinës dhe Trepçës, kryetari i FBK-së ftohet të raportojë

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar se kryetari i FBK-së, Arben Fetahu, është ftuar të hënën për të raportuar para institucioneve rreth incidentit të ...

Dushku për Kallxo flet për Ligën Unike dhe planet për vitin 2022

Liga Unike e Basketbollit që përfshinë klubet nga Superliga e Kosovës dhe Superliga e Shqipërisë në Basketboll nisi së funksionalizuari me 10 shtator të vitit 2020 pas një marrë...

Katër trajnerë nga Kosova, marrin pjesë në një trajnim në Turqi

Katër trajnerë nga Kosova kanë qenë pjesë e një trajnimi në Turqi për avancimin e gjeneratave të reja në basketboll.

Nis punën Qendra Nacionale e Basketbollit, vitin e ardhshëm do të nis edhe në konkurrencën e vajzave

Federata e Basketbollit të Kosovës me 19 tetor ka nisur implementimin e projektit të Qendrës Nacionale të Basketbollit.