Postet nga: Liga e parë

FKK: Ndeshja Ulpiana - Vllaznia ishte e kurdisur, iniciohet procedurë disiplinore ndaj personave të përfshirë

Komisioni i Garave të Superligës dhe të Ligës së Parë të Federatës së Futbollit të Kosovës ka konstatuar se ndeshja mes KF Ulpiana dhe KF Vllaznia ...

Lojtarët pa rroga, KF Vëllaznimi kundër Lirisë luan me juniorë

KF Vëllaznimi sot në Gjakovë, pret Lirinë nga Prizreni, në kuadër të Ligës së Parë, mirëpo futbollistët e ekipit të parë kanë vendosur ta bojkotojnë ...

FFK po mendon për implementimin e VAR-it edhe në Ligën e Parë

Aplikimi i sistemit VAR në Superligë nga fillimi i këtij sezoni po vlerësohet shumë i dobishëm nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 13-të në Ligën e Parë

Liga e Parë në Grupin A dhe Grupin B do të rikthehet me 10 ndeshje interesante që nisin të premten e përfundojnë të dielën.

Bëhet i ditur orari i ndeshjeve për xhiron e 17-të në Ligën e Parë

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur orarin për ndeshjet e ligës së parë në Ligën e Parë ...

Liga e Parë: Delegohen gjyqtarët për xhiron e parë

Në fundjavë do të nisë Liga e Parë, por kësaj radhe me një format më ndryshe dhe ndahet në dy grupe.

Zyrtare: Shtyhet fillimi i sezonit të ri në futboll në Kosovë në të gjitha ligat

Federata e Futbollit e Kosovës, ka njoftuar se është vendosur nga Komisioni për Çështje Urgjente i Komitetit Ekzekutiv, që të shtyhet kampionati i ri i futbollit në Kosovë ...

Zyrtare: Superliga me katër runde, Liga e Parë ndahet në dy grupe

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka njoftuar se ka vendosur që për sezonin 2020/2021, ka vendosur që Superliga e Kosovës do të jetë me 10 ...