Postet nga: Liga e parë

Tabela përfundimtare e sezonit vjeshtor në Ligën e Parë

Të dielën është luajtur xhiroja e 16-të në Ligën e Parë e cila ishte e fundit për sezonin vjeshtor.

Liria e mposht Dardanën dhe e rrëmben kreun e tabelës (Foto)

Liria ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj KF Dardanës, me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Ligën e Parë.

Malisheva e mposht Istogun dhe rrëmben kreun e tabelës në Ligën e Parë (Foto)

Befasia më e këndshme e Ligës së Parë, deri më tani, po del të jetë skuadra e Malishevës.

Rezultate interesante në Ligën e Parë, 2 Korriku e mposht Vëllaznimin në shtëpi të vet

Sot janë zhvilluar shtatë nga tetë ndeshjet e xhiros së katërt në Ligën e Parë.

Largimi i Agim Canës: Klubi i futbollit Vëllaznimi 'në prag të shuarjes'

Një ndër klubet futbollistike më të njohura në vend, Vëllaznimi i Gjakovës është në prag të shuarjes si klub.

Sot vendoset se cila skuadër do të mbetet në Superligë, Gjilani apo Besa

Sot prej orës 16:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë do të luhet ndeshja ndërmjet Gilanit dhe Besës, e vlefshme për barazh.

KF Bashkimi dyshon për dallavere në ndeshjen Vitia - Vllaznia, rastin do ta dërgojë në prokurori

Xhiroja e 29-të në Ligën e Parë ka sjellë rezultate befasuese, ku ekipet të cilat janë në fundin e tabelës kanë fituar ndaj atyre të cilat janë në ...

Zyrtare: Xhiroja e 28-të në Ligën e Parë luhet në këtë ditë

Komisioni i Garave sot e ka përcaktuar orarin e ndeshjeve për xhiron e 28-të në Ligën e Parë.