Bëhet i ditur orari i ndeshjeve për xhiron e 17-të në Ligën e Parë

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur orarin për ndeshjet e ligës së parë në Ligën e Parë për Grupin A dhe Grupin B.

Në vikend do të luhet xhiroja e 17-të në Ligën e Parë duke sjellë përballje interesante.

Të shtunën do të luhet derbi prizrenas mes A&N dhe Lirisë, nga ora 13:00 në Grupin A.

Kurse, në Grupin B, ndeshje interesante do të zhvillohet mes Kikës dhe Flamurtarit në Hogosht të dielën nga ora 13:00.

Më poshtë mund t’i shikoni orarin e ndeshjeve nga të dy grupet:

Grupi A

E shtunë, 6 mars, ora 13.00

Trepça – Vushtrria

A&N – Liria

Dukagjini – Istogu

Malisheva – Drenasi

E diel, 7 mars, ora 13.00

Onix – Vëllaznimi (Brestovik)

Grupi B

E shtunë, 6 mars ora 13.00

KEK-u – Ramiz Sadiku

2 Korriku – Vllaznia

Vitia – Dardana (Sadovinë)

E diel, 7 mars, ora 13.00

Kika – Flamurtari

Ulpiana – Ferizaj (zhvillohet në Shtime)