Ballkani mposhtet në shtëpi

Ekipi kosovar i futbollit Ballkani është mposhtur nga ekipi turk Sivasspor.

Me rezultat 2:1 ka përfunduar loja mes dy ekipeve.

Skuadrat janë futur të barabarta në këtë ndeshje, pasi kanë nga katër pikë pas tri ndeshjeve. Aq pikë kanë edhe Slavia Praga dhe Cluj.