Postet nga: Lideret

Deklarata e përbashkët e liderëve në Samitin "Ukrainë- Evropa Juglindore"

Samiti “Ukrainë- Evropa Juglindore” që u mbajt më 28.02.2024 në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë, ka mbyllur punimet me një deklaratë të përbashkët të liderëve pjesë...

Kurti e Osmani bëjnë homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja Donka Gërvalla bëjnë homazhe te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti, me rastin ...

Presidentja Osmani takon liderë të shumë shteteve gjatë Forumit të Paqes në Paris

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka takuar liderë të shumë shteteve gjatë qëndrimit në forumin e paqes në Paris.

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, liderët e Kosovës krenarë me partitë shqiptare atje

Dje, në kushte pandemie, Maqedonia e Veriut ka mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Zgjedhje të reja, fytyra të vjetra

Liridona Salihu ka përfunduar studimet në Fakultetin e Sociologjisë në Universitetin e Prishtinës dhe thotë se ka për synim të jetë pjesë e strukturave politike.

Fillon takimi i liderëve në ‘konakun’ e Veselit

Ka filluar takimi i liderëve institucionalë i thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Fotografitë e para kur Ushtria e Kosovës nderon liderët

Më 14 dhjetor, Forca e Sigurisë së Kosovës nisi zyrtarisht tranzicionin për tu bërë ushtria më e re në Ballkan.

Krerët shtetëror në takim me Mitchell, marrin mbështetjen e SHBA-ve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot bashkë me Presidentin Hashim Thaçi kanë takuar Ndihmës ...