Postet nga: fotografi

LIVE - Fotografitë që dëshmuan historinë, rrëfimi i Ilaz Bylykbashkit

Në emisionin KallxoPernime mund të ndiqni rrëfimin e fotografit që dokumentoi historinë e Kosovës. Ilaz Bylykbashi sjell në KallxoPërnime rrëfimin e tij për ngjarjet që ...

Hapet nesër në Prishtinë ekspozita me fotografi të muzeut ‘Marubi’

Organizuar nga Galeria e Ministrisë së Kulturës në bashkëpunim me Muzeun Kombëtar të Fotografisë "Marubi" (Shkodër), hapet nesër, më 23 shkurt 2023, ekspozita "Tenda e takimit e ...

Publikoi fotografi zhveshur të vajzës me të cilën kishte lidhje, gjobitet me 1800 euro

Gjykata e Mitrovicës e ka shpallur fajtor të pandehurin A. R. nga Vushtrria për veprën penale ngacmim seksual. 

Banka Ekonomike hap ekspozitën e librit “Në tokën amë, Kosovë” dhe i dhuron donacion Muzeut Kombëtar të Kosovës

Banka Ekonomike përmes këtij libri “Në tokën amë, Kosovë”, ka sjellë më shumë se vetëm fotografi, më shumë se vetëm fjalë të thurura. Duke i ...

Ben Blushi hap ekspozitën për Ukrainën, bën thirrje për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë   

Shkrimtari nga Tirana, Ben Blushi, ka hapur sonte ekspozitën me fotografi “Ukraina në 10 orë”. Ekspozita është hapur në Lapidariumin e Muzeut Kombëtar të Kosovës në Prishtinë.   

Publikon në rrjete sociale foto me armë, arrestohet

Në fshatin Sferkë të Klinës policia ka arrestuar një të dyshuar pasi kishte publikuar fotografi me armë në rrjete sociale.

Për fotografi më të mira: Provoni dy opsione të dobishme në Viber

Ngjitëset dhe fotografimi planifikuar për më vonë mund të sjellin qetësi shtesë dhe të kapin momentin e duhur në korrespondencën tuaj të përditshme. Ne do ...

A e keni provuar opsionin më të ri në WhatsApp?

Fotografia dhe videoja do të zhduken nga biseda pasi pranuesi i hap ato, por WhatsApp paralajmëron se një pamje e ekranit ende mund të bëhet, shkruan portali kroat ...