Postet nga: edmond hoxha

Rezistenca e 'Lada'-s ku u dhanë tri jetë

Në katër anët e rrethuar me xhama ekspozues, "Lada" e modës së vjetër e Hakif Zejnullahut në të cilën u vra me dy shokët ...

Kurti e Osmani bëjnë homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja Donka Gërvalla bëjnë homazhe te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti, me rastin ...

24 vjet nga rënia e tre ushtarëve emblematikë të UÇK-së

Më 31 janar të vitit 1997 ndodhi njëra nga betejat e para madhore të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Motra e heroit: Kthehuni 22 vite dhe kujtoni amanetin e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

Kosova, 22 vite më parë humbi komandantin dhe dy personalitete më domethënëse të luftës për liri dhe pavarësi.

22 vjet nga rënia e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

Sot në Teatrin Kombëtar të Kosovës mbahet akademi për Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.

21 Vjet nga Rënia e Zahirit, Edmondit dhe Hakifit

Sot bëhen 21 vite nga rënia e luftëtarëve të radhëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.

‘Zahiri, Hakifi e Edmondi, Tre Emra të Mëdhenj të Historisë së Kosovës’

Në 20 vjetorin e rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës është mbajtur akademi përkujtimore, e organizuar nën patronatin e kryeministrit të ...

18 Muaj Burg për Kontraktim të Përfitimit Joproporcional

18 Muaj Burg për Kontraktim të Përfitimit Joproporcional

Gjykata e ka dënuar me një vit e gjashtë muaj burgim të akuzuarin nga Gjakova Fatmir Hotin.