Postet nga: Lendime te renda trupore

Gjobë 600 euro në rastin e aksidentit ku ishte përfshirë një veturë zyrtare e IKSHPK-së

Në Gjykatën e Istogut, të mërkurën është mbajtur shqyrtimi fillestar në të cilin është gjykuar dhe dënuar Dibran Hasani për një aksident trafiku që kishte ...

Goditet me veturë një polic në Rahovec, pëson lëndime të rënda trupore

Si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë së lëvizjes dhe kushteve të rrugës, një i dyshuar dje ka goditur me veturë një person.

Pas një zënke, 27-vjeçari në Shtime dyshohet se e theri me thikë një 26-vjeçar

Një 27 vjeçar me inicialet E.H., është arrestuar nën dyshimin se pas një zënke, i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore me thikë një 26 vjeç...

Prizren, punëtori lëndohet rëndë duke pastruar makinën për grirjen e mishit

Një punëtor në fshatin Poslisht të Prizrenit ka pësuar dje lëndime të rënda trupore në vendin e tij të punës.

Aksidentoi biçiklistin, vozitësi i veturës u largua nga vendi i ngjarjes e më pas u arrestua

Një biçiklist ka marrë lëndime trupore pasi është goditur nga një veturë në rrugën “Dardania” në Gjakovë.

Rrëfimi para gjykatës i biçiklistit që ishte goditur nga vetura

Baton Prekazi, i akuzuar nga Prokuroria e Mitrovicës për shkaktim të rrezikimit të trafikut publik ka dalë të hënën para Gjykatës.

Gjykata rihap rastin ndaj të akuzuarit për vrasje të rëndë në tentativë në Komoran

Ndonëse pritej t`i jepej verdikti nga Gjykata, procesi ndaj të akuzuarit për vrasje të rëndë në tentativë Jetullah Hajdini është rihapur sërish.

Tre të lënduar në aksident trafiku në Pozhoran

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur dje në fshatin Pozhoran të Vitisë.