Postet nga: kultivim i bimeve narkotike

Policia gjeti bimë të kanabisit në Rahovec, dyshohet se janë të egra

Policia e Kosovës njofton se në pronën e një personi në Rahovec janë gjetur disa bimë kanabis sativa.

Plantacionet e drogës në Dukagjin, aktakuzë ndaj 7 personave

Prokuroria e Pejës, të premten ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 7 personave nën dyshimin për kultivim të bimës së hashashit, shkurres së kokainës dhe ...

Në Podujevë gjenden rreth 260 bimë të llojit kanabis sativa

Në Podujevë është raportuar se janë gjetur disa bimë të kanabisit të dëmtuara të cilat kanë qenë të mbjellura në një hapësirë rreth dy ari tokë.

Laboratorët e drogës në veri, bie në pranga edhe një i dyshuar

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për përpunim e kultivim të lëndëve narkotike në rajonin e Mitrovicës së veriut.

Krujë, policia zbuloi një tunel për kultivim të bimëve narkotike

Policia në Krujë ka evidentuar një tunel të përshtatur me llamba, për kultivim të bimëve narkotike.

Zbulohet plantacioni me kanabis në Malishevë - FOTO

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person nw Malishevë, nën dyshimin se ka kultivuar bimë narkotike të llojit Kanabis Sativa.

Sekuestrohet kanabis në oborrin e një qytetari në Zhegër të Gjilanit

Në oborr të shtëpisë në fshatin Zhegër të Gjilanit është gjetur një bimë narkotike e llojit ‘Kanabis Sativa’ me gjatësi 1.20 metra.

Kukës, arrestohet babai, e bija e denoncoi për dhunë

Policia e Shtetit njofton se kanë arrestuar një person në fshatin Lojme të Kukësit, pasi dyshohet se në mënyrë të përsëritur, ka ushtruar dhunë fizike dhe ...