Postet nga: kryptovaluta

Në Shtime konfiskohen 58 kartela grafike për prodhimin e kriptovalutave

Policia ka njoftuar se te një person i dyshuar A.G, në një shtëpi të pabanuar në një fshat të Shtimes janë gjetur dhe më pas janë konfiskuar nga ...

Sekuestrohen 3 aparate për prodhimin e kryptovalutave

Qeveria e Kosovës ditë më parë kishte marrë vendim lidhur me ndalimin e prodhimit të kriptovalutave për shkak të gjendjes emergjente me furnizim me energji në të cilë...

Sveçla: Prezenca e shtetit është e dobët në Veri

Xhelal Sveçla, Ministër i Punëve të Brendshme në emisionin “KALLXO Përnime” ka folur për prodhimin e kriptovalutave në veri të Kosovës.

Konfiskohen dhjetëra pajisje për prodhimin e bitcoinave në Jarinjë

40 pajisje të cilat prodhojnë kriptovaluta dixhitale janë konfiskuar para disa minutash në pikën kufitare në Jarinjë.

VIDEO: Me qindra pajisje që prodhojnë kryptovaluta në komunat e veriut, banorët po i lëshojnë pronat me qira

Komisioni parlamentar për Ekonomi ka marrë vendim sot që edhe për 6 muajt e ardhshëm, KOSTT t’i mbulojë shpenzimet e energjisë elektrike në katër komunat me ...

VIDEO: Aksion i Doganës në Prishtinë, konfiskohen dhjetëra pajisje për prodhimin e valutave digjitale

Kompania KEDS gjatë ditës se sotme ka marrë informacione se po keqpërdoret energjia elektrike në njërën nga lagjet e Prishtinës.

Nënkryetari i PDK-së investon në Bitcoin

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, edhe këtë vit po vazhdon të merret me kryptovaluta.

Investimet në Kryptovaluta në Rrezik nga Kodi Shtetëror Telefonik

Implementimi i plotë i kodit shtetëror telefonik të Kosovës, +383 paraqet frikë tek investuesit kosovarë që kanë investuar në kryptovaluta.