Postet nga: krishtlindjet

Liderët kosovarë urojnë Krishtlindjet

Liderë të institucioneve dhe të partive politike në Kosovë u kanë uruar festën e Krishtlindjeve besimtarëve të krishterë.

Imzot Dodë Gjergji: Gjithandej ku jetojnë shqiptarët, ndihet njëlloj mosbesimi kolektiv për të ardhmen

Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, me rastin e festës së Krishtlindjes ka përcjellë urimet më të mira për besimtarët dhe popullin e Kosovës. ...

Krishtlindjet në Kosovë, mesha qendrore në Katedralen ‘Shën Nënë Tereza’

 

Filmi ‘It's a Wonderful Life’ shfaqet sot në Kino Armata në Prishtinë

Filmi i vitit 1946 "It's a Wonderful Life", një komedi-dramë amerikane e Krishtlindjes me produksion dhe regji të Frank Capra, shfaqet sot në mbrëmje, duke filluar nga ora në 20:00 në ...

Krishtlindjet bëhen festë kombëtare në Irak

Kabineti irakian miratoi një ligj për të shënuar 25 dhjetorin si Ditën e Krishtlindjes, pra si një festë zyrtare që do të shënoi lindjen e Jezus Krishtit, ...

FOTOGALERI: Mesha e Krishtlindjes në katedralen ‘Nënë Tereza’

Besimtarët katolikë të Kosovës, por edhe anëtarë të organizatave të huaja që veprojnë në Kosovë kanë festuar lindjen e Krishtit.

Krerët e shtetit urojnë për Kërshëndellat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe drejtues të partive politike, kanë uruar qytetarët e Kosovës të besimit katolik ...

Don Lush Gjergji: T’i Kthehemi Vetes dhe së Vërtetës

Gjatë fjalës së tij në meshën e krishtlindjeve të zhvilluar në Katedralen “Shëne Tereza” në Prishtinë, Don Lush Gjergji kërkoi nga besimtarët kthimin nga vetvetja ...